На 146-го честь Дня народження «Чорноморського яхт-клубу» на території яхт-клубу 17 липня 2021 року відкрили арт-об’єкт – якір античного торгового судна «Зміїний-Патрокл», присвячений безстрашності моряків вітрильного флоту та сигнальну щоглу.
Близько 2400 років тому давньогрецьке торгове судно вирушило з острова Пепарет в Егейському морі в один з полісів Північного Причорномор’я, з вантажем з трьох тисяч амфор на борту, наповнених вином і оливковою олією. Пройшовши шлях понад 600 миль, судно зазнало аварії біля берегів острова Левка (нині Зміїний) в Чорному морі. У 2011 році останки цього судна були виявлені командою підводно-археологічної експедиції «НАВАРЕКС». Поруч з судном під шаром піску були знайдені добре збережені фрагменти його якоря, відповідно до яких була виконана його точна копія і встановлена на території яхт-клубу. Оригінальний якір важив близько 700 кг, а його копія – 200 кг.
Крім того, було встановлено сигнальну щоглу – обов’язковий атрибут яхт-клубів. «Щогла – це наше досягнення. Це те, про що ми давно мріяли. У кожному яхт-клубі повинна бути така сигнальна щогла, і у нас вона нарешті з’явилася », – розповів Альберт Кабаков.
![](https://bsyc.odessa.ua/wp-content/uploads/2021/07/146-let-scaled.jpg)
![](https://bsyc.odessa.ua/wp-content/uploads/2021/07/dsc03528-kopyya-scaled.jpg)
![](https://bsyc.odessa.ua/wp-content/uploads/2021/07/dsc03519-kopyya-scaled.jpg)
![](https://bsyc.odessa.ua/wp-content/uploads/2021/07/machta-scaled.jpg)
![](https://bsyc.odessa.ua/wp-content/uploads/2021/07/dsc03540-kopyya-scaled.jpg)
![](https://bsyc.odessa.ua/wp-content/uploads/2021/07/dsc03548-kopyya-scaled.jpg)
![](https://bsyc.odessa.ua/wp-content/uploads/2021/07/dsc03597-kopyya-scaled.jpg)
![](https://bsyc.odessa.ua/wp-content/uploads/2021/07/218879275_1850833071744014_7930546957486524088_n.jpg)
![](https://bsyc.odessa.ua/wp-content/uploads/2021/07/216965376_1850832718410716_5993292818867396694_n.jpg)
![](https://bsyc.odessa.ua/wp-content/uploads/2021/07/217996609_1850833128410675_4446784840490169810_n.jpg)