3-го жовтня 2021 року завершився останній день чемпіонату України з вітрильного спорту в класі яхт Platu 25. Наступним стартував Кубок Європи EUROSAF Platu25 в Чорноморському яхт-клубі. Всього за чемпіонаті було дев’ять перегонів. У ці дні напрям вітру був найневдалішим для одеської затоки – північно-східний – що створило чимало труднощів для яхтсменів.

Більше світлин на сторінці фотографа Аделаіди Ляшер.

Проте, всі впоралися з поставленим завданням, і вже до другого дня з’явився лідер чемпіонату – екіпаж «Black Sea Pirates» (Київ), який і став переможцем змагань. Його капітан – срібний призер Олімпійських ігор 2004, Президент Вітрильної Федерації України Родіон Лука.

Друге місце зайняв екіпаж «Hurra» (Маріуполь). Капітан – Валерій Кудряшов.
Третє – «GameChanger». Капітан – Юлія Кирпа.
Четверте – «GO FAST» (Одеса). Капітан – Олександр Калістратов.
П’яте – «DEALER» (Одеса). Капітан – Сергій Назаренко.

Всі результати регати на сайті.

«Погода дуже екстремальна. В перший день був сильний вітер, коротка, висока і часта хвиля. Регата дуже непередбачувана з точки зору тактики інших екіпажів», – поділилася учасниця Світлана Кушнір, яка вперше брала участь в чемпіонаті України.

На змагання приїхали команди з Києва, Дніпра, Миколаєва, Херсона і Маріуполя. Всього в регаті взяло участь 23 екіпажі – близько сотні спортсменів. Переможців нагородили кубками, а вже завтра стартує чемпіонат Європи. У ньому візьмуть участь 37 екіпажів з Італії, Литви, Латвії, Великобританії та Ірландії. У Чорноморському яхт-клубі вже як декілька місяців готувалися до прийому гостей.

«Це перший чемпіонат Європи в Україні, і взагалі перша регата такого рівня. У нас буде брати участь 37 екіпажів – це навіть більше, ніж на чемпіонаті світу, який проходив місяць тому в Литві. Зараз вже з’їжджаються іноземні учасники, і я думаю, що це буде дуже цікавий чемпіонат. Ми довго готувалися, приводячи в порядок яхт-клуб, і підійшли у всеозброєнні до організації чемпіонату на найвищому рівні», – прокоментував директор Чорноморського яхт-клубу Альберт Кабаков.

Яхтсмени в один голос говорять, що цей чемпіонат стане відмінним стартом для проведення змагань міжнародного рівня на постійній основі.

«Це дуже сміливий крок вперед – «перша ластівка». І я впевнений, що в подальшому ми будемо проводити чемпіонати Європи та в інших класах, і навіть чемпіонати світу», – каже заслужений майстер спорту, Олімпійський чемпіон, чемпіон світу та Європи (2001 рік), Президент Вітрильної Федерації Дніпра Ігор Матвієнко.